Liečivé rastliny Exporter

SAYONARA® Fannings 100g

Dostupnosť: Na sklade

4,39 €


ALEBO

Popis produktu
- sypaný 100g


Zelený čaj neprešiel pri spracovaní procesom fermentácie a ponechal si pôvodný obsah účinných látok ako aj polyfenol-epigalokatechin galát (EGCG), ktorý prispieva k posilneniu antioxidačnej obrany organizmu / pomáha chrániť naše telo posilnením prirodzenej obrany pred škodlivými účinkami voľných radikálov / znižuje starnutie buniek vplyvom oxidačného poškodenia, prispieva k lepšiemu prietoku krvi / v kombinácii s fyzickou aktivitou pomáha znižovať krvný tlak /, k udržaniu zdravého kardiovaskulárneho systému, pomáha udržiavať a kontrolovať váhu, prispieva k zníženiu telesného tuku, pomáha zvýšiť oxidáciu tukov a zníženie množstva telesného tuku, v kombinácii so zdravou stravou a cvičením môže pomôcť kontrolovať hmotnosť.

Katechíny sú aktívne a funkčné polyfenoly, zložky zeleného čaju.

Jeden šálka (200 ml) z uvareného zeleného čaju môže obsahovať 100 - 150 mg katechínov. čo je 50-60mg EGCG.

Bežná spotreba zeleného čaju je o 5 až 10 šálok za deň, čo zodpovedá 500 - 1200 mg katechínov alebo 250-600 mg EGCG denne.

Spôsob použitia Výluh sa pripraví tak, že približne polovica čajovej lyžičky (podľa chuti) sa zaleje cca 2,5 dcl horúcej vody. Nezalieva sa vriacou vodou stačí 80°C. Čaj sa pije ako náhle je teplota vyhovujúca. Pre celodenné popíjanie je vhodné si pripraviť nápoj do kanvice. Lúhuje sa cca 5 minút., potom sa zleje. Jemným mletím sa poruší listová mriežka preto je lúhovanie účinnejšie a spotreba je výrazne nižšia. Vylúči sa tak viac aromatických a chuťových látok. Preto je ideálne tento čaj ešte jemne zomlieť ako kávu. Milovníci čajov odporúčajú ešte druhé zaliatie. Pre zvýšenie chuťových vlastností môžeme mierne osladiť, najlepšie nekalorickým prírodným sladidlom.

Upozornenie: Uchovávať mimo dosahu detí. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy. Skladujte na suchom mieste pri teplote do 25°C.

SAYONARA® Fannings 100g

Použite dvojklik pre zobrazenie v plnej veľkosti

Oddialiť
Přiblížiť

Viac pohľadov

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý