Liečivé rastliny Exporter

Zelená káva

Zelená káva

Čo je zelená káva?


Zelená káva je v podstate klasická káva, ktorá ešte neprešla pražením.


To že neprešla pražením jej dáva oproti bežnej káve určité výhody. Pražením sa ničí veľa prospešných látok, ktoré ešte čerstvá nepražená zelená káva obsahuje. V rôznych štúdiách sa prišlo na to, že zelená káva obsahuje pomerne veľké množstvo kyseliny chlorogénovej označenie (CGA).


No a práve kyselina chlorogénová je ten "zázrak", pre ktorý sa zelenej káve pripisujú pozitívne účinky pri chudnutí. Táto kyselina napomáha regulovať glykémiu v tele .


Čo obsahuje zelená káva naviac oproti bežnej káve? Zelená káva obsahuje naviac (alebo vo väčšom množstve) oproti bežnej praženej káve nasledujúce látky:

 

Kyselina chlorogénová spomaľuje a obmedzuje vstrebávanie cukrov v tráviacom trakte ( človek lepšie spaľuje) . Pre tých, ktorí chcú schudnúť je výborné to že pri pravidelnom užívaní zelená káva znižuje chuť na jedlo a rôzne maškrty. No a práve to je často problém dnešných obéznych ľudí, ktorí nevedia odolať jedlu a rôznym maškrtám a následne sa im ťažko darí schudnúť.

 

Antioxidanty – sú látky, ktoré sú pre telo nesmierne dôležité, najmä pôsobia ako ochrana pred škodlivými vplyvmi, ktoré na nás číhajú v dnešnej dobe snáď už na každom kroku.

 

Aké účinky má zelená káva nielen na chudnutie

 

• Znižuje chuť na jedlo

• Zelená káva spomaľuje starnutie

• Pomáha proti únave

• Znižuje riziko cukrovky

• Pomáha pri detoxikácii tela

položiek: 4

na stránku

Tabuľka  Zoznam 

Nastaviť zostupne

položiek: 4

na stránku

Tabuľka  Zoznam 

Nastaviť zostupne